Gösterilen sonuç sayısı: 4

Çam Kontrplak

Çam Kontrplak; Ağaçların soyulması ile elde edilen papellerin lif yönleri (suyuna, sokrasına) çapraz yapıştırılarak (WBP tutkalı ile) yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenerek üretilen levhalardır. Kontrplağın yaygın olarak kullanılmasının sebepleri yüksek düzeyde sağlamlığı, çekme ve şişme olasılığı olmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneği, kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.Kontrplak, Çam kontrplaklar İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada rahatlıkla kullanılabilir.

Huş Kontrplak

Yerli, Rus, Ukrayna, Finlandiya menşeli Huş ağaçlarından imal edilmektedir. İnşaat, otomotiv, oyuncak, parke, ambalaj, vagon, uçak, gemi sanayi ve endüstrilerinde kullanılır.

Kavak Kontrplak

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Kayın Kontrplak

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar İnşaat, Otomotiv, Oyuncak, Parke, Ambalaj, Karavan, Konteyner, Vagon, Uçak, Gemi Sanayii ve Endüstrilerinde kullanılır. Marin Kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.