18 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Ahşap Kalıp Yağı

Kalıp Ayırıcı Yağı her türlü betonarme kalıpta, ahşap kalıpların betondan ayrılmasını kolaylaştırmak, emici kalıp yüzeylerinde, kalıpların kolay ve hızlı sökülerek temizlenmesini sağlamak, düzgün bir beton yüzeyi elde etmek için kullanılır.

Çam Kontrplak

Çam Kontrplak; Ağaçların soyulması ile elde edilen papellerin lif yönleri (suyuna, sokrasına) çapraz yapıştırılarak (WBP tutkalı ile) yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenerek üretilen levhalardır. Kontrplağın yaygın olarak kullanılmasının sebepleri yüksek düzeyde sağlamlığı, çekme ve şişme olasılığı olmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneği, kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.Kontrplak, Çam kontrplaklar İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada rahatlıkla kullanılabilir.

Çiroz Kilidi

İnşaat kalıplarının veya kolanlarının karşılıklı olan demir ve iskeletlerini birbirine bağlayan, bu bağlama sonucunda simetrik olarak birbirlerine eşit mesafelerden kalmalarını sağlayan "S" harfine benzeyen şekillleri ile adlandırılan inşaat envanterine çiroz denir.- Beton dökülmesi sıraısnda veya davamında kolon demirlerini güvenli ve sağlam bir şekilde güçlü bir şekilde birbirlerine bağlar. Zelzele gibi afetlerde yandan gelecek kuvvetlere karşı direnç gösterir yapıyı ayakta tutmaya yardımcı olur. Kolon demirlerinini sabitleyerek birbirlerinden ayırmaz, pas payı bölgesinin esnekliği azaltarak, sabit durmasını sağlar.

Düz Filmli Plywood

Günümüzde kullanımı gittikçe artan kalıp malzemesi olan plywood geleneksel ahşap kalıpların yerini almıştır. Plywood İngilizce bir kelime olup Türkçede kontrplak anlamına gelir. Şöyle ki Türkiye ‘de Plywood derseniz filmli kontrplak akla gelir. Bildiğiniz üzere plywood’lar filmli ve filmsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Beton kalıpları, iskele ve platformlar, iç bölme, çatı kaplama, zemin ve parke çözümleri üretiminde kullanılan malzemelerdendir.

Huş Kontrplak

Yerli, Rus, Ukrayna, Finlandiya menşeli Huş ağaçlarından imal edilmektedir. İnşaat, otomotiv, oyuncak, parke, ambalaj, vagon, uçak, gemi sanayi ve endüstrilerinde kullanılır.

İnşaatlık Kereste

İnşaatın kalıp, iskele vb. her safhasında ve çatı yapımında kullanılır. Çam Tomrukların boyuna biçimlemesiyle elde edilen marangozlukta ve inşaat sektöründe kullanılan, nitelikteki ağaca kereste denir. Odun veya tahta, ağaçların gövdelerini ve dallarını meydana getiren sert bir maddedir.

Kavak Kontrplak

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Kayın Kontrplak

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar İnşaat, Otomotiv, Oyuncak, Parke, Ambalaj, Karavan, Konteyner, Vagon, Uçak, Gemi Sanayii ve Endüstrilerinde kullanılır. Marin Kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.

Kelepçe

Boruların duvara (dikey / yatay) tavan ve zeminlere montajında kullanılır. Çelik, Dökme Demir, Pvc, Pe, Pp ve Bakır borular için tasarlanmıştır. Konut ve endüstriyel alanlardaki sabitlemeler için uygundur. İçme suyu ve ısıtma borularının sabitlenmesi için uygundur.

Membran Kumlu

Özellikle asfalt yol ve köprü yapımında olmak üzere, teras ve eğimle betonarme çatılarda temel bohçalama ve temel perde yalıtımı ıslak hacimlerin yalıtımında su yalıtım membranı olarak kullanılır.

Membran Kumsuz

Membranları eritme kaynağı ile birleştirilir ve yüzeylere kolayca yapışır. Kaynak sistemi yalıtımın sürekliliğini sağlar. Sisteminin su geçirimsizliği ek yerlerinde de tamdır. Yüksek Teknoloji membranları polyester ve cam tülü donatılı olarak çeşitli polimerlerle modifiye edilen yüksek kaliteli bitümden çeşitli kalınlıklarda üretilir. Modern makinalarla üretiliyor olması yalıtımın homojenliğini ve kalite bütünlüğünü sağlar.

Onduline Levha

ONDULINE güvenilir, uzun yıllardır bilinen ve geniş bir uygulama alanına sahip çatı kaplama çözümüdür. Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya ONDULINE renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar.