Gösterilen sonuç sayısı: 9

Çam Kontrplak

Çam Kontrplak; Ağaçların soyulması ile elde edilen papellerin lif yönleri (suyuna, sokrasına) çapraz yapıştırılarak (WBP tutkalı ile) yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenerek üretilen levhalardır. Kontrplağın yaygın olarak kullanılmasının sebepleri yüksek düzeyde sağlamlığı, çekme ve şişme olasılığı olmaması, yüksek mekanik özellikleri ile çivi ve vida tutma yeteneği, kolay işlenebilirliği ve dekoratif olmasıdır.Kontrplak, Çam kontrplaklar İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada rahatlıkla kullanılabilir.

Düz Filmli Plywood

Günümüzde kullanımı gittikçe artan kalıp malzemesi olan plywood geleneksel ahşap kalıpların yerini almıştır. Plywood İngilizce bir kelime olup Türkçede kontrplak anlamına gelir. Şöyle ki Türkiye ‘de Plywood derseniz filmli kontrplak akla gelir. Bildiğiniz üzere plywood’lar filmli ve filmsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Beton kalıpları, iskele ve platformlar, iç bölme, çatı kaplama, zemin ve parke çözümleri üretiminde kullanılan malzemelerdendir.

Huş Kontrplak

Yerli, Rus, Ukrayna, Finlandiya menşeli Huş ağaçlarından imal edilmektedir. İnşaat, otomotiv, oyuncak, parke, ambalaj, vagon, uçak, gemi sanayi ve endüstrilerinde kullanılır.

İnşaatlık Kereste

İnşaatın kalıp, iskele vb. her safhasında ve çatı yapımında kullanılır. Çam Tomrukların boyuna biçimlemesiyle elde edilen marangozlukta ve inşaat sektöründe kullanılan, nitelikteki ağaca kereste denir. Odun veya tahta, ağaçların gövdelerini ve dallarını meydana getiren sert bir maddedir.

Kavak Kontrplak

Yerli ve ithal kaliteli kavak ağaçlarından elde edilen kavak kontrplaklar isteğe bağlı olarak WBP tutkalından da üretilebilir Kavak kontrplak inşaat sektörü, oto iç dizayn, ambalaj sektörü, çatı kaplama, hobi, makina model kalıp, karavan ve kapı imalatında kullanılabilir.

Kayın Kontrplak

Yerli ve ithal kayın ağacından üretilen WBP suya dayanıklı marin tutkaldan imal edilen Kayın kontrplaklar İnşaat, Otomotiv, Oyuncak, Parke, Ambalaj, Karavan, Konteyner, Vagon, Uçak, Gemi Sanayii ve Endüstrilerinde kullanılır. Marin Kontrplaklar neme rutubete ve suda bekletilmeye dayanıklıdır. Filmsiz kontrplak diyede adlandırılır.

OSB

OSB standart yonga levhaların kullanılmadığı ve daha fazla direnç gerektiren tüketim yerleri için geliştirilmiştir. Yapıların dış kısımlarında ve çatılarında kullanılacak OSB levhaları fenol esaslı tutkallarla üretilmiştir. Çok dayanıklı sert çatı kapama levhasıdır.

Petek Desenli Plywood

Petek Desenli Plywood ithal edilen huş ağacından üretilmektedir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün ham hali diğer yüzününde petek dokulu saç ile yüksek ısı ve basınç ile fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Hexa plywood diyede adlandırılır.

Tırtıklı Plywood

Tırtıklı Plywood petek desenli plywood ta olduğu gibi ithal ürün olan huş ağacından üretilmektedir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün düz film kaplanması diğer yüzününde tırtıklı dokulu saç ile yüksek ısı ve basınçda fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Wiremesh plywood diyede adlandırılır.