Gösterilen sonuç sayısı: 3

Düz Filmli Plywood

Günümüzde kullanımı gittikçe artan kalıp malzemesi olan plywood geleneksel ahşap kalıpların yerini almıştır. Plywood İngilizce bir kelime olup Türkçede kontrplak anlamına gelir. Şöyle ki Türkiye ‘de Plywood derseniz filmli kontrplak akla gelir. Bildiğiniz üzere plywood’lar filmli ve filmsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Beton kalıpları, iskele ve platformlar, iç bölme, çatı kaplama, zemin ve parke çözümleri üretiminde kullanılan malzemelerdendir.

Petek Desenli Plywood

Petek Desenli Plywood ithal edilen huş ağacından üretilmektedir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün ham hali diğer yüzününde petek dokulu saç ile yüksek ısı ve basınç ile fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Hexa plywood diyede adlandırılır.

Tırtıklı Plywood

Tırtıklı Plywood petek desenli plywood ta olduğu gibi ithal ürün olan huş ağacından üretilmektedir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün düz film kaplanması diğer yüzününde tırtıklı dokulu saç ile yüksek ısı ve basınçda fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Wiremesh plywood diyede adlandırılır.